Chci dárek… ale jen zadarmo

Tak jsem dostal upozornění, že jsem si dosud nevybral „dárek“ od svého mobilního operátora. Zatím co klasik českého humoru Miloslav Šimek „nechtěl slevu zadarmo“, můj operátor mi zase „nechce dát dárek zadarmo“, ale to  ovšem již bez legrace.

Abych si totiž mohl „dárek“ v podobě několika volných GB vyzvednout, musel bych si koupit datový balíček, a to nejméně za 124,50 Kč měsíčně na dva roky, tedy celkem nejméně za 2988 Kč. Děkuji pěkně za takovou štědrost!

Ideální dárek je nezištný, to je ovšem jen ideál. Normální je trochu vypočítavosti, kdy donátor od obdarovaného přece jen něco očekává, třeba při další příležitosti nějaký dárek zase pro sebe. Ovšem nechat si dárek zaplatit předem, to už mi přijde dost silná káva. Proto taky to označení dávám do uvozovek.

Možná se můj mobilní operátor diví, že nevyužívám žádný jeho tarif, ale předplacenou kartu od alternativního poskytovatele. Pořád je to totiž pro mne lacinější. „Dárky“ v uvozovkách mne nepřesvědčí. Ale jsem optimista a čekám, že přece jen dorazí i k nám tarify, které mají u některých našich sousedů a které znamenají neomezené nebo 1000minutové hovory a více dat za poloviční peníze. To by byl mnohem lepší dáre.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 2 =